Jednym z ciekawszych aspektów studiowania jest możliwość zaangażowania się w działalność kół naukowych. Takim kołem jest KN CMYK, które jak nazwa wskazuje – działa w tematyce poligraficznej. Jako, że koło posiada osoby zajmujące się grafiką, postanowiliśmy wykorzystać nasze umiejętności do wykonania jego identyfikacji wizualnej. Zaproponowałem koncept logo, który polega na oczywistym nawiązaniu do palety kolorów […]

Jednym z ciekawszych aspektów studiowania jest możliwość zaangażowania się w działalność kół naukowych. Takim kołem jest KN CMYK, które jak nazwa wskazuje – działa w tematyce poligraficznej. Jako, że koło posiada osoby zajmujące się grafiką, postanowiliśmy wykorzystać nasze umiejętności do wykonania jego identyfikacji wizualnej.

Zaproponowałem koncept logo, który polega na oczywistym nawiązaniu do palety kolorów CMYK, jednak zostały one wykorzystane do podkreślenia części „my” – wskazanie na członków, bez którego koło by nie istniało. Wyraz ten znajduje się w środku nazwy koła, co pokazuje że z założenia to właśnie ludzie tworzący tą grupę są najważniejsi. Ponadto, koła nad literą „m” tworzą dwie osoby i także nad literą „y” – kolejne dwie osoby. Różne sylwetki reprezentują różne charaktery i umiejętności naszych członków, jednak tworzymy zgraną całość.  Wykonałem animację, która cały ten zamysł przedstawia. Pomysł ten bardzo się spodobał i pricklypear.design wykonał finalną wersję logo, którą przedstawiam poniżej.

Na razie wykonałem także projekt wizytówki, jednak w planie mamy wykonanie pełnej identyfikacji wraz z księgą znaku.