Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK” są corocznym wydarzeniem, który ma na celu popularyzację działalności Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej.Wraz z Prickly Pear, działając jako Koło Naukowe CMYK, mieliśmy zaszczyt opracować całą oprawę graficzną XVI edycji, odbywającej się w roku akademickim 2019/2020! Pierwszym krokiem było odświeżenie logo – stare po prostu wyglądało nie najlepiej 😛 Mimo, […]

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK” są corocznym wydarzeniem, który ma na celu popularyzację działalności Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej.
Wraz z Prickly Pear, działając jako Koło Naukowe CMYK, mieliśmy zaszczyt opracować całą oprawę graficzną XVI edycji, odbywającej się w roku akademickim 2019/2020!

Pierwszym krokiem było odświeżenie logo – stare po prostu wyglądało nie najlepiej 😛 Mimo, że koncept pozostał taki sam, ogólny odbiór logo się poprawił. Zmiana koloru wynika z faktu, że Organizatorzy co rok chcą używać innego, aby jasno odróżnić jedną edycję od drugiej.

Kolejnym aspektem było opracowanie motywu przewodniego tegorocznej edycji – wybraliśmy latającego konia 😀 Dlaczego? Żeby zaintrygować, żeby zasugerować, że Koła Naukowe dają możliwość rozwoju (sky is the limit itp :P). Sam koń został „utechniczniony”, zgodnie z tym, że mamy do czynienia z uczelnią techniczną.

Jak logo było, motyw przewodni był, trzeba było zaprojektować wszelkie materiały promocyjne. Postanowiliśmy, że wszystkie będą w stylu przypominającym rysunek techniczny: ramka pola rysunkowego, linie wymiarowe, siatka.

Jednym z elementów zaprojektowanym przez nas był plakat, …

… oraz jego młodszy brat bliźniak – ulotka.

Mieliśmy także okazję zaprojektować dyplomy dla uczestników (tak, zaprojektowaliśmy m. in. sobie sami dyplom)

W efekcie naszej współpracy wykonaliśmy również mniejsze elementy takie jak badge, papierki do krówek i ulotki w formie wizytówki informujące o spotkaniu kół na wydziale